استعدادیابیانسان متعالیخانواده متعالیسازمان متعالیسبک زندگیمرکز مشاورهمقاله

از کجا بدانیم یک شغل مناسب موقعیت ما هست یا نیست؟

وقتی به دنبال شغل مناسب برای خود هستید در نظر گرفتن عوامل مختلف به غیر از خود کار از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. اگرچه، خود شغلی که انتخاب می‌کنید نیز مهم می‌باشد اما بررسی دیگر عوامل همچون مسئولیت‌های کاری نیز ایده خوبی به نظر می‌رسد.

 

شغل مناسب من چیست؟

هدف نخستین شما در یافتن یک شغل مناسب برای خود و تضمین موقعیت بدست آمده تطابق شغل مورد نظر با شخصیت و سبک زندگی شما می‌باشد. وقتی شغل مورد نظر شما به طور کامل با این شرایط مطابقت داشته باشد باعث رشد و تعالی شما از لحاظ شخصیتی و حرفه‌ای خواهد شد. چگونه می‌توانید مطمئن شوید که یک شغل به اندازه کافی خوب است که برای آن درخواست خود ارسال نمایید و از آن مهمتر چگونه متوجه خواهید شد که برای یک درخواست شغل که ارائه داده اید پذیرفته شده‌اید یا خیر؟ هرچند هیچ تضمینی وجود ندارد اما با پیروی از مراحل زیر شانس شما برای تصمیم گیری مناسب افزایش خواهد یافت.

تناسب بین شغل و شاغل
تناسب بین شغل و شاغل

برای یافتن شغل مناسب باید چه عواملی را در نظر گرفت؟

نخستین مرحله برای یافتن شغل مناسب برای خود تهیه لیست از چیزی که در یک شغل به دنبال آن هستید می‌باشد. هدف هر کس برای یافتن شغل مناسب متفاوت خواهد بود؛ اما در ادامه با برخی از عوامل مهم که هنگام یافتن شغل مورد نظر باید در نظر گرفته شوند را جمع آوری نموده ایم. اگر به دنبال یافتن پاسخی برای سوال شغل مناسب من چیست؟ هستید تا پایان ما را همراهی کنید.

محتوای کار

ابتدا باید در نظر بگیرید که آیا برای انجام دادن کارهای روزانه خود احساس خوب و انگیزه دارید و تنها از این طریق است که می‌توان رضایت شما از کار مورد نظر را تعیین نمود. در صورتی که از انجام کار خود احساس رضایت نداشته باشید پردرآمدترین کارها یا موقعیت‌های عالی برای شما مناسب نخواهند بود. ابتدا باید از خود بپرسید آیا از انجام کار خود لذت می‌برید و آیا هنگام انجام آن‌ها انرژی کافی دارید در صورتی که پاسخ شما به این سوال‌ها مثبت باشد می‌توان گفت موفقیت شما در شغل مورد نظر حتمی خواهد بود. برای یافتن شغل مناسب ابتدا لازم است از مهارت‌های خود لیست تهیه نمایید و دور آن‌هایی که در پروژه‌های قبلی، کارهای دواطلبانه؛ فعالیت‌ها و پروژه‌های علمی از آن‌ها استفاده کرده و نهایت لذت را برده اید خط بکشید.

باید نسبت به کاری که می‌کنید احساس خوشایندی داشته باشید
باید نسبت به کاری که می‌کنید احساس خوشایندی داشته باشید

با مشاهده قوانین کار مورد نظر و بحث کردن در مورد آن در فرآیند مصاحبه می‌توانید حدس بزنید کار مورد نظر تا چه اندازه با لیست مهارت‌هایی که استفاده از آن‌ها را ترجیح می‌دهید مطابقت دارد.

میزان حقوق و دستمزد شغل مناسب

حتی اگر بهترین شغل را داشته باشید اما میزان درآمد کافی نباشد و از آن رضایت نداشته باشید نمی‌توانید به کار کردن در آن شغل و موقعیت ادامه دهید. بهتر است در رابطه با سطح درآمد و مزایای مورد نیاز خود اطلاعات کافی بدست آورید. در رابطه با میانگین حقوق پرداختی برای رشته و موقعیت خود را مورد بررسی قرار دهید. اگر پس از استخدام متوجه شوید که میزان حقوق دریافتی شما در مقایسه با همکاران تان کمتر می‌باشد ناامید خواهید شد.

رئیس شما کیست؟

در رابطه با ویژگی‌های مدیر ایده آل صحبت کنید و فردی که می‌خواهید در شغل مورد نظر خود با او کار کنید را مورد ارزیابی قرار دهید. عواملی همچون مدیر رئیسی که به شما اجازه می‌دهد در کار خود کاملاً مستقل عمل کنید را جهت یافتن شغل مناسب در نظر بگیرید. نظر همکاران خود را در مورد سبک مدیریتی رئیس شغل مورد نظر بپرسید و به دنبال نشانه‌های کلامی و غیر کلامی در رابطه به شخصیت رئیس باشید تا از تطابق رفتار خود با او اطمینان حاصل کنید. در مورد پذیرش فردی که شخصیت او را دوست ندارید به عنوان رئیس خود با دقت فکر کنید.

در رابطه با ویژگی‌های مدیر ایده آل صحبت کنید
در رابطه با ویژگی‌های مدیر ایده آل صحبت کنید

فرصت پیشرفت در شغل مناسب

یکی دیگر از مهمترین عواملی که جهت بررسی انطباق شغل و شاغل باید در نظر گرفته شود امکان وجود فرصت پیشرفت در شغل مورد نظر می‌باشد. اگر به رشته تحصیلی خود علاقه داشته باشید قطعاً به دنبال شغل مناسب در آن زمینه خواهید بود. شرایط را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا امکان پیشرفت در موقعیت که دوست دارید و شغل مورد نظر شما وجود دارد. همچنین تحقیق کنید که آیا با پیشرفت کاری حقوق شما نیز افزایش خواهد یافت.

مکان شغل مناسب

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده تناسب شغل و شاغل مکان انجام دادن شغل مورد نظر می‌باشد. برای بسیاری از افراد، مکانی که شغل مورد نظر را باید در آن انجام دهند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مجاورت مکان شغل مورد نظر به کوه ها، اقیانوس، خانواده، دوستان و مدارس خود از جمله عواملی هستند که می‌توان در این مورد در نظر گرفت. مسافتی که فرد باید برای رسیدن به محل کار خود طی نماید بر رضایت فرد از شغل مناسب تأثیر خواهد گذاشت.

فرهنگ سازمانی در شغل مناسب

برای بسیاری از کارمندان یک مولفه مهم برای داشتن احساس خوب از انجام کار مورد نظر خود، تناسب شغل و شاغل از لحاظ فرهنگ سازمانی حاکم بر محیط کار با ارزش‌ها و سبک زندگی فرد می‌باشد. این مسئله که برای رفتن به محل کار پوشیدن لباس‌های رسمی عرف است و اینکه آیا کار مورد نظر شما به خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها اهمیت می‌دهد، آیا فرآیندهای اجرایی در محیط کار دموکراتیک هستند، آیا بین کار و زندگی کارمندان تعادل وجود دارد و آیا از کارمندان انتظار می‌رود تا ۶۰ ساعت در هفته کار کنند؟ آیا سازمان نگران مسائل مربوط به محیط زیست می‌باشد؟ آیا آن‌ها کارمندان را تشویق می‌کنند تا به جامعه خدماتی ارائه دهند همگی از جمله عوامل فرهنگی موثر بر میزان رضایت شما از شغل مناسب هستند.

تناسب شغل و شاغل از لحاظ فرهنگ سازمانی حاکم بر محیط کار با ارزش‌ها و سبک زندگی فرد مهم است
تناسب شغل و شاغل از لحاظ فرهنگ سازمانی حاکم بر محیط کار با ارزش‌ها و سبک زندگی فرد مهم است

امنیت کاری حاکم بر محیط کاری شغل مناسب

آیا یک کارفرما در حال توسعه صنعت می‌باشد یا کاهش آن، آیا بازار مشترک در حال افزایش است یا کاهش و کیفیت مدیر اجرایی از جمله عوامل مهمی هستند که فعالیت شما را در آینده نزدیک تحت تاثیر قرار می‌دهند.

اعتبار شغل مورد نظر

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده تناسب شغل و شاغل اعتبار شغل مورد نظر می‌باشد. برخی از افراد بسیار نگران این موضوع هستند که دیگران در مورد آن‌ها چه فکری می‌کنند از این رو ممکن است از پذیرش برخی از کارها خودداری کنند. تا حدودی می‌توان گفت هنگام انتخاب شغل مناسب یکی دیگر از عوامل که باید در نظر گرفته شوند اعتبار شغل مورد نظر می‌باشد.

تجزیه و تحلیل تناسب شغل و شاغل

وقتی معیارهای خود را انتخاب کردید برای تعیین تناسب شغل و شاغل با توجه به ویژگی‌ها و سبک تصمیمات خود جهت یافتن شغل مناسب چند گزینه خواهید داشت. در ابتدا ممکن است اطلاعات خود در رابطه با شغل مورد نظر را در نظر گرفته و تاثیر آن را روی احساسی که از انجام آن کار دارید و توانایی شغل مورد نظر جهت رفع نیاز‌های شما مورد بررسی قرار دهید. در انتخاب شغل مناسب برای خود بهتر است به حرف دل خود گوش دهید زیرا در این رابطه همیشه قلب چیزهای صحیح را انتخاب می‌کند.

در انتخاب شغل مناسب برای خود بهتر است به حرف دل خود گوش دهید
در انتخاب شغل مناسب برای خود بهتر است به حرف دل خود گوش دهید

اگر از آن دسته از افرادی هستید که همواره کمیت را در نظر می‌گیرند برای هر یک از عواملی که در بالا ذکر شد نمره‌ای بر اساس مقیاس ۱۰ نمره‌ای اختصاص دهید تا اهمیت عناصر خاص را برای خود تعیین کنید. از این طریق نیز می‌توانید شغل مناسب را برای خود انتخاب نمایید.

از نه گفتن هراس نداشته باشید

در برخی از مواقع با بررسی شغل موردنظر ممکن است احساس کنید که از انجام کار مورد نظر احساس رضایت و خوشحالی نخواهید داشت و قلب شما با این موقعیت مخالف باشد در هر حال توصیه می‌کنیم از قلب خود پیروی کنید. در بسیاری از موارد پیش آمده است که پس از عدم پذیرش یک شغل، در فاصله زمانی بسیار کوتاه شغل مناسب دیگری را برای خود پیدا کنید. پس بهتر است مهارت گفتن (نه) را در خود تقویت کنید.

به شغلی که دوست ندارید نه بگویید
به شغلی که دوست ندارید نه بگویید

 

اگر در انتخاب شغلی شک و تردید دارید یا احساس می‌کنید که نکات مثبت کار مورد نظر نسبت به نکات منفی آن کمتر است،

اگر در انتخاب شغلی شک و تردید دارید یا احساس می‌کنید که نکات مثبت کار مورد نظر نسبت به نکات منفی آن کمتر است، بهتر است قبل از اینکه درخواست کار خود را ارائه دهید در این مورد فکر کنید. تفکر در مورد انطباق شغل و شاغل قبل از پذیرش یک کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. ترک کردن کاری که از آن احساس رضایت ندارید ممکن است دشوار به نظر برسد. شما در هر زمان از فرآیند استخدام می‌توانید از پذیرش کار مورد نظر انصراف دهید زیرا کارفرما در این صورت نیازی به سرمایه گذاری پول و زمان اضافه روی شما نخواهد داشت.

اما نکته مهم دیگری که می‌توان در رابطه با انتخاب شغل مناسب یادآور شد این است که عدم تناسب شغل و شاغل نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار می‌باشد که بر رضایت از کار نیز تاثیرات زیادی دارد. در برخی مواقع ممکن است زندگی را حتی برای شما دشوار و خسته کننده کند. در صورتی که در یک کار عدم تناسب شغل و شاغل را مشاهده کردید بهتر است به راحتی آن شغل را رد کرده و به دنبال کاری باشید که با شخصیت و سبک زندگی شما تناسب داشته باشد تا به راحتی بتوانید موفقیت و پیشرفت‌های کاری را به همراه داشته باشد. همچنین تناسب بین شغل و شاغل می‌تواند افزایش بهره وری و کارآیی کارکنان یک شرکت را تا حد زیادی افزایش دهد.

امتیاز دادن به این مطلب

امتیاز کاربران: ۴.۷ ( ۱ رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن