انسان متعالیکارمندان متعالیمدیران متعالی

بهترین ارتباط را با همکاران تان برقرار کنید.

امروزه ارتباط نقش مهمی در زندگی انسان برقرار می‌کند. ارتباط از دیرباز تا الان وجود داشته است و بین تمام انسآنها به طور خواسته یا نا خواسته در جریان بوده .حالا تصور کنید در دنیای امروز با توجه به پیشرفت و توسعه صنعت و کسب و کار ارتباط در محیط کاری چقدر نقش مهمی دارد. و تا چه اندازه ارتباط موثر می‌تواند نحوه زندگی امروزه را تغییر بدهد.

 

 

امروزه ارتباط نقش مهمی در زندگی انسان برقرار می‌کند. ارتباط از دیرباز تا الان وجود داشته است و بین تمام انسآنها به طور خواسته یا نا خواسته در جریان بوده. حالا تصور کنید در دنیای امروز با توجه به پیشرفت ، توسعه صنعت ،کسب و کار و ارتباط در محیط کاری چقدر نقش مهمی دارد. و تا چه اندازه ارتباط موثر می‌تواند نحوه زندگی امروزه را تغییر بدهد.

همکاران ما می‌توانند جزو دوستان صمیمی یا افرادی عادی اطراف ما باشند اما به هر حال کسانی‌اند که بخش مهمی از زندگی روزمره خود را با آنان سپری می‌کنیم و بخش مهمی از ارتباط‌های ما در تعامل با همکاران مان شکل می‌گیرد پس نحوه برقراری ارتباط با همکاران مان تاثیر مهمی در زندگی روزمره ما خواهد داشت و لازم به گفتن نیست که اگر ارتباط با همکاران مان به طور سالم و مثبت در جریان باشد چقدر در آرامش ذهنی و داشتن روحیه خوب و هم چنین ارتباط موثر با دیگران نقش عمده ای ایفا می‌کند.

ارتباط با همکاران اگر به طور نا سالم پیش رود مانند حسادت یا کینه یا ناخرسندی از موفقیت آنها می‌تواند شرایط کار را برای ما و دیگران به طور وحشتناکی غیر قابل تحمل کند و تاثیر منفی و سو خود را حتی در پیشرفت خود و شرکت بگذارد.

ارتباط با همکار

ارتباط با همکار چه نقشی در کسب و کار دارد

بدون شک این سوال برای اکثرافراد مسئله مشهود و قابل درکی است با یک مثال آنرا توضیح می‌دهم. در محیط کار روابط شما با همکارانتان خوب پیش نمی‌رود و کم کم این روابط تبدیل به کینه و حسادت می‌شود حالا در این شرایط همکار شما پیشرفتی در کار پیدا می‌کند یا ارتقا شغلی می‌یابد خب در این حالت ممکن است به شدت خشمگین شوید و از فرط عصبانیت قادر به تمرکز بر روی کار خود نباشید این رفتار ناسالم شاید در ابتدا فقط یک مسئله چند روزه باشد اما طولانی شدن آن می‌تواند حس خشم را بر شما چیره کند و به جای تمرکز بر پیشرفت کاری خود روی خراب کردن پروژه یا وجه شخصیتی همکارتان تمرکزکنید. به نظر شما نتیجه چه خواهد شد

جواب ساده است. پسرفت به جای پیشرفت. در این حالت نه تنها پسرفت خود بلکه بی اعتباری و از رونق انداختن کسب و کار شرکت را نیز رقم زده اید.

ارتباط با همکاران وجه مهمی در پیشرفت یک کسب و کار می‌باشد. مجموعه‌ای همدل با ارتباط خوب در جهت پیشرفت تلاش می‌کند. اعضا از رونق گرفتن کسب و کار خوشحال می‌شوند و هر یک به نحوی در بهبود وضعیت تلاش می‌کنند.

ارتباط همکاران با یک دیگر کمک می‌کند در هنگام بروز مشکل با کمک طلبیدن از هم دیگر مشکل را به نحو سریع‌تری حل کنند.

ارتباط همکاران به طور سالم فضای امن روحی و روانی را فراهم می‌کند که باعث ایجاد انگیزه و شادابی در انجام فعالیت‌ها می‌شود.

وقتی یک مجموعه به صورت هدفمند با ارتباط موثر خود پیش می‌رود نه تنها موفقیت کسب و کار بلکه موفقیت افراد را نیز شامل می‌شود.

پس ارتباط خوب همکاران یعنی پیشرفت و بهبود عملکرد کسب و کار که در ابتدا به نفع خود کارکنان خواهد بود.

ارتباط موثر چیست

ارتباط موثر چیست

ارتباط یعنی انتقال پیام به صورت کلامی و غیر کلامی که پیامی از فرستنده به گیرنده منتقل می‌شود. اما این تعریف کلی ارتباط است. ما در دنیای امروزه به دنبال ارتباط موثر و سالم هستیم چرا که از این طریق می‌توانیم به موفقیت در اهدافمان برسیم پس باید تعریفی از ارتباط موثر بیان کنیم.

ارتباط موثر ارتباطی است که پیام فرستنده برای گیرنده قابل درک واضح و در عین صداقت باشد. هم چنین این ارتباط باعث شود طرفین در آرامش وسلامت روحی بمانند و هیچ یک از طرفین از این ارتباط احساس نا امنی و عدم راحتی نداشته باشد.

پس به طور کلی ارتباط مخصوصا ارتباط سالم باید بین طرفین پیامی را منتقل کند که البته این پیام، پیام سالم باشد.

در دنیای امروزه ارتباط فقط از نوع کلامی نیست یعنی گفتار تنها راهی نیست که ما می‌توانیم افکار خود را به دیگران منتقل کنیم. امروز تعریف جدیدتری را به نام زبان بدن می‌شناسیم که با وجود جدید بودن کلمه آن ماهیتش از ابتدا تا کنون  وجود داشته است.

زبان بدن به ما کمک می‌کند پیام دیگران را حتی در حین سکوت آنها دریافت کنیم و حتی ما نیز بدون ذره‌ای کلام پیام خود را با حرکات دست صورت حالت نشستن و… به فرد مقابل منتقل کنیم.

تاثیر ارتباط موثر در محیط کار بر بهبود روابط کاری میان کارمندان

تاثیر ارتباط موثر در محیط کار بر بهبود روابط کاری میان کارمندان

در زندگی پر تنش امروزی داشتن روابط موثر و سالم گاهی اوقات سخت می‌شود و ما کنترل رفتار خود را از دست می‌دهیم. اما حتی یک قدم در بهبود این روابط می‌تواند تاثیر مهمی ایجاد کند.

چند سال پیش در محیط کاری کار می‌کردم که تنش و حسادت بیش از حد تصورم بود برای همین هر وقت وارد محیط کار می‌شدم درد عجیبی تمام بدنم را فرا می‌گرفت و وقتی هم بر می‌گشتم شرایط بهتری نداشتم فشار زیادی که تحمل می‌کردم من را به شدت مریض می‌کرد به هر حال آن سال با هر سختی که بود تمام شد ولی سال بعد در محیطی کار کردم که با توجه به تجربه قبلی حس خوشایندی نداشتم اما پس از مدتی ارتباط خوب من با همکارانم که کم کم به دوستانم تبدیل شدند شرایط را برای من کاملا تغییر داد و بهترین لحظاتم را در آن محیط تجربه کردم.

هدف از یاد اوری این خاطره تاثیر مثبتی بود که محیط کار بر روابط همکاران مان ایجاد کرد. بدون شک اتمسفر مثبت ارتباط خوب  امنیت روانی کارمندان را فراهم می‌کند و با این ارتباط روابط کارمندان بهبود می‌یابد.

 

 

تکنیک‌های برقراری ارتباط موثر میان همکاران

تکنیک‌های برقراری ارتباط موثر میان همکاران

بدون شک با خواندن این مطالب به اهمیت این مسئله پی برده اید که ارتباط همکاران آن هم به طور سالم چقدر می‌تواند موثر باشد و حالا به دنبال راه حلی برای بهبود روابط خود هستید.

خوب گوش دادن

گوش دادن و خوب شنیدن شاید در ابتدا مسئله ساده ای بنظر بیاید اما این یک هنر خاص و البته بسیار کلیدی در برقراری ارتباط موثر است. اکثر ما گوش می‌دهیم تا جوابی پیدا کنیم ولی هنر واقعی در این است که گوش دهیم تا خوب بفهمیم.

پرسیدن سوالات متناسب

خیلی‌ها وقتی با فرد دیگری صحبت می‌کنند شروع به بمباران سوالات می‌کنند که مثلا برای ما حرف شما بسیار مهم است. اما پرسیدن سوالات به موقع متناسب و به اندازه با حفظ حریم خصوصی دیگران یکی دگر از نکات کلیدی ارتباط با همکاران است که علاوه بر محکم کردن دوستی شما با آنان می‌توانید شناخت بهتری  از همکارتان بدست اورید.

 

 

شما دانای کل نیستید

در حال صحبت با همکارتان هستید هر مطلبی را که او می‌خواهد در مورد آن صحبت کند شما می‌گویید می‌دانم یا با حرکات بدن این را نشان می‌دهید اگر این موضوع بیش از حد شود نشانه دانایی و اگاهی شما نخواهد بود بلکه بیش تر نشانه بی توجهی و غرور شما می‌باشد .این مسئله اشتیاق همکارانتان را برای ارتباط با شما کم می‌کند.

ارتباط چشمی موثر

اگر شما در حین ارتباط با همکار خانوم تان بیش از حد ارتباط چشمی برقرار کنید احساس نا امنی به او می‌دهید و مطمئن باشد او برای بار دیگر تمایل کم تری به ارتباط برقرار کردن با شما پیدا می‌کند. از طرفی دیگر عدم برقراری ارتباط چشمی نیز نوعی بی احترامی به حساب می‌آید. پس با برقراری ارتباط مناسب چه به عنوان خانوم یا آقا  می‌توانید اعتماد به نفس خود  و احترام تان به طرف مقابل  را نشان دهید.

مرتب و اراسته باشید

یکی از راه‌های ارتباط خوب با همکارانتان رعایت بهداشت شخصی و مرتب بودن است این مسئله نه تنها در محیط کار بلکه در هر جای دیگری تاثیری شگرفی بر ارتباطتان می‌گذارد. آراسته بود به شما کمک میکند اعتماد به نفس بیش تری داشته باشید و راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنید.

به تن صدای خود توجه کنید

با توجه به محیط کاری که در آن قرار دارید تن صدایتان نیز باید متفاوت باشد. مثلا در یک محیط کار ارام اگر با صدای بلند با همکارتان صحبت کنید برای او بسیار نا خوشایند خواهد بود و اگر بر عکس در محیط کاری شلوغ با صدای ارام صحبت کنید نه تنها خود شما بلکه فرد مقابلتان نیز متوجه حرف‌های  شما نخواهد شد در نتیجه ارتباط موثر برقرار نخواهد شد.

خود رای نباشید

محیط کار یعنی هماهنگی و ارتباط با یک مجموعه از انسان که در جهت تحقق اهداف خاصی تلاش می‌کنند به طور خلاصه شما و همکارانتان همواره باید با هم دیگر در ارتباط باشید اما اگر شما فردی منفعل یا تک رو و یا خجالتی هستید که نمی‌توانید با دیگران کار کنید بدون شک در کارتان موفق نخواهید بود. همه این خصوصیات از عواملی هستند که مانع از برقراری ارتباط با همکارانتان خواهد شد .

 

 

امتیاز دهی به این مطلب

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن