توسعه فردیمدیران متعالیمشاوره سازمانی

حد و مرز را در ارتباط با همکارانمان بسازیم.

با توجه به دنیای مدرن و ارتباط سریع امروزه و هم چنین حضور پر قدرت شبکه‌های اجتماعی شاهد کم رنگ شدن حد و مرز حریم خصوصی افراد هستیم. اما با این وجود حریم خصوصی و ایجاد فضای امن ذهنی از مسائل مهم دنیای امروز به شمار می‌آیدکه حتی با وجود کم رنگ شدن قابل انکار و حذف نیست. حفظ حریم خصوصی خودمان و همکارانمان از مسایل مهم در محیط کار بشمار می‌رود که باید بسیار به آن دقت کرد.

فن بیان

با توجه به دنیای مدرن و ارتباط سریع امروزه و هم چنین حضور پر قدرت شبکه‌های اجتماعی شاهد کم‌رنگ شدن حد و مرز حریم خصوصی افراد هستیم. اما با این وجود حریم خصوصی و ایجاد فضای امن ذهنی از مسائل مهم دنیای امروز به شمار می‌آید که حتی با وجود کم رنگ شدن قابل انکار و حذف نیست.

حفظ حریم خصوصی خودمان و همکارانمان از مسائل مهم در محیط کار بشمار می‌رود که باید بسیار به آن دقت کرد. ما در محیط کار ارتباط زیادی با همکاران و اطرافیانمان برقرار می‌کنیم و احساس راحتی بیش‌تری داریم اما هر انسانی فارغ از خصوصیاتی که دارد حریم و محدوده مشخصی دارد که دوست دارد رعایت شود.

این میزان برای افراد مختلف میزان متفاوتی دارد. به طور مشخص فرد برون گرا نسبت به فرد درونگرا حریم راحت‌تر و آزاد‌تری دارد و فن بیان او نقش مهمی در راحتی ارتباط او دارد و حدود ارتباط‌های وی شامل افراد بیش‌تری می‌شود. شناخت حدود ارتباط با دیگران و میزان تمایلی که دیگران برای برقراری ارتباط با دیگران دارند نقش مهمی در برقراری ارتباط سالم و موثر دارد. هم چنین فن بیان از روش‌هایی است که می‌تواند نتیجه‌ی یک ارتباط را تغییر دهد.

میزان ارتباط با همکار زن

میزان ارتباط با همکار زن

 

تعریف این میزان ارتباط در محیط‌ها و کشور‌های مختلف و حتی از شهری به شهری دیگر متفاوت است. میزان ارتباط با همکار خانم مخصوصا برای یک اقا در کشور‌های مختلف تفاوت‌هایی دارد.

در کشور ما با توجه به عرف جامعه عقایدمذهبی نوع نگاه و دیدگاهی که نسبت به شان و شخصیت افراد وجود دارد میزان ارتباط در چارچوب معینی تعریف می‌شود و باید به این نکته دقت کرد در کشور ما ارتباط بین همکار خانم و اقا ارتباط محدود‌تری و با چارچوب‌های فکری بیش‌تری می‌باشد و برقرار کردن ارتباط با دیگران بیش‌تر از حوزه کاری   می‌تواند سبب ایجاد سوءتفاهم شود.

در کشور‌های امریکایی و اروپایی ارتباط کاری راحت و موثر‌تر و حتی می‌توانددر خارج از چارچوب محیط کاری برقرار شود وهمان طور که می‌دانید این تعاریف برای کشور‌های آسیایی مخصوصا کشور‌های خاورمیانه و مسلمان با محدودیت‌های بیش‌تری همراه است.

اگر به عنوان یک آقا در حال خواندن این مطلب هستید باید بدانید چگونه با فن بیان مناسب  میزان ارتباط خود با همکار خانم را تعیین کنید حفط این حریم مانع از صمیمیت کاذب و خارج از عرف کاری می‌شود و از ایجاد سو برداشت جلوگیری می‌کند. در بعضی محیط‌های کاری افراد برای نشان دادن صمیمیت خود با همکاران از اسم کوچک هم دیگر استفاده می‌کنند.

این صمیمیت بین اقایان یا حتی خانم‌ها با هم دیگر شاید مسئله عادی به حساب بیاید اما به عنوان یک آقا صدا کردن همکار خانم با اسم کوچک می‌تواند نا خوشایند تلقی شود مخصوصا اگر همکار خانم شما سعی دارد باز هم شما را با اسم فامیلی‌تان صدا بزند این یک پیام هشدار دهنده است که نارضایتی او را نشان می‌دهد و سعی می‌کند حدود ارتباطش با شما را به صورت غیر مستقیم مشخص کند. انسان در موقعیت‌های مختلف دچار مشکلات و بحران‌هایی می شوند مخصوصا ممکن است یک آقا در زمینه زناشویی با همسر خود دچار مشکلی شده باشد.

در این صورت شاید با توجه به روحیات عاطفی و دلسوزانه خانم‌ها بخواهید در این زمینه با او صحبت کنید. این کار ابدا توصیه نمی‌شود و بهتر است شما حدود ارتباط‌تان را حفظ کنید و از وارد کردن دیگران به حریم خصوصی خود خودداری کنید. سعی کنید تماس‌های شما تا حد ممکن محدود باشد و از پیام‌های خود تنها در زمینه کار آن هم به طور مختصر وکوتاه صحبت کنید.

 

ارتباط با همکاران

 

البته همیشه ارتباط شما با همکار خانم نباید به صورت فرار باشد ما فقط به شما می‌گوییم سعی کنید حدود ارتباط خود را حفظ کنید و با فن بیان مناسب این ارتباط را به شیوه‌ی موثری بهبود دهید. سعی کنید شنونده خوبی باشید در ارتباط با هر نوع همکاری که دارید شنونده خوبی باشید و با دقت به حرف‌های او گوش دهید. حرف‌هایتان را سبک سنگین کنید.

به عنوان یک آقا در هنگام ارتباط با دیگران مخصوصا خانم‌ها در هنگام حرف زدن به سخنانی که می‌گویید بسیار دقت کنید چرا که ممکن است یک حرف اشتباه باعث سوء برداشت شود. سعی کنید از شوخی‌هایی با مضامین جنسی خودداری کنید. در مورد حاملگی همکار خانم صحبت نکنید مگر اینکه خود فرد این ماجرا را بازگو کند. تعریف از ظاهر یک خانم بدون شک مسئله خوشایندی برای او محسوب می‌شود اما نه در هر محیطی و نه توسط هرکسی .

در محیط کار بخاطر نحوه ارتباط شما که وابسته به فعالیت کاری است صحبت کردن و حتی تحسین کردن شما باید در حیطه‌ی کاری و در مورد استعداد و مهارت‌های او باشد. اینکه بگویید امروز چقدر زیبا و خوشگل شده‌اید یا در مورد نوع و رنگ لباس او و یا حتی عطری که استفاده کرده است صحبت کنید شما را از دید او به عنوان یک محترم از چشم می‌اندازد.

 

میزان ارتباط با همکار مرد

ارتباط با همکاران

به عنوان یک خانم باید قبول کنید در محیط کار و جامعه مردسالانه حضور و کار کردن شما به عنوان یک خانم توجهات زیادی را به خودش جلب می‌کند. که البته این توجه و اهمیت ممکن است ناراحتی‌ها و سختی‌های خودش را شامل شود. به همین دلیل فن بیان شما در برقراری ارتباط با همکاران مرد نقش مهمی در حفظ‌ شان و امنیت روانی شما می‌گذارد.

سعی کنید وقار و متانت خود را هنگام ارتباط با دیگران حفظ کنید. پوشیدن لباس‌های نامناسب و شوخی و مزاح‌های بیش از حد مخصوصا شوخی‌های جنسی با اقایان نه‌تنها پسندیده نیست بلکه حرمت و شخصیت شما را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

در ارتباط با دیگران داشتن اخلاق خوب کلید موفقیت در هر کاری است. عبوس و بد اخلاق بودن نه تنها نشانه حجب و حیا شما نیست بلکه باعث ایجاد ناراحتی هم برای شما و هم برای دیگران می‌شود و میزان ارتباط تان را با همکارانتان کاهش می‌دهد.

سعی کنید در انجام کار‌ها به طور زیادی مستقل عمل کنید و از کمک خواستن بیش از حد و وابسته کردن خود به آقایان خودداری کنید. در این صورت شما فرد مستقلی نشان داده خواهید شد و کمک بیش‌تری دریافت می‌کنید. سعی کنید به حقوق دیگران احترام بگذارید و از جنسیت خود برای سو استفاده در بهره بردن از مزایا خودداری کنید. ارتباط چشمی بیش از حد در ارتباط با آقایان می‌تواند نشانه خوبی قلمداد نشود و به عنوان گستاخی و بی احترامی شما تلقی شود.

خانم‌ها بخاطر دلسوزی و محبت عاطفی بیش‌تری که دارند همیشه شنونده‌های بهتری برای درد و دل‌ها محسوب می‌شوند اما در صورت در خواست همکار آقا برای گوش دادن به مشکلات شخصی از این کار اجتناب کنید و به او پیشنهاد مراجعه به یک مشاور خوب را بدهید، زیرا وارد شدن به حریم خصوصی دیگران مسولیت‌های سنگین و انتظارات نابجایی برای شما فراهم می‌کند. حتی در صورت بروز مشکل در ارتباط با دیگران از داد و فریاد وعصبانیت‌های کلامی خودداری کنید مطمئنا شنیدن صدای جیغ و داد یک خانم در محیط کاری برای هیچ کس خوشایند نیست.

 

چگونه حد ومرز ارتباط با همکاران را تعریف کنیم

مرز ارتباط با همکاران

خیلی از افراد داشتن حد ومرز در رابطه را مساوی با عدم صمیمیت می‌دانند و نمی‌دانند چگونه می‌توان هر دو این‌ها را حفظ کرد. در رابطه با دیگران نداشتن حد ومرز باعث آسیب‌ها و مشکلات زیادی می‌شود و مانع از داشتن یک ارتباط سالم می‌شود.

ما به عنوان یک فرد مستقل حد و مرز‌ها و حدودی را متناسب با چارچوب و عقاید فکری خود تعیین می‌کنیم و این را در میزان ارتباط خود با دیگران به کار می‌بریم. مرز‌ها بخش مهمی در زندگی انسان‌ها می‌باشند و ما برای اینکه این حد و حدود و مرزها را تعیین کنیم باید ابتدا تعریف دقیقی از  وجودیت خود داشته باشیم.

هر کدام از ما در خانواده‌ای بزرگ شدیم که چارچوب ومحدودیت‌های فکری و عقیدتی خود را داشته‌اند و به واسطه‌ی آن هویت ما شکل گرفته است و معیار‌هایی را برای خود تعیین کردیم.

ابتدا باید بدانیم در محیط کار تا چه اندازه به دیگران اجازه‌ی صمیمیت بدهیم و هدف‌های خود را در این مورد تعیین کنیم به طور مثال اگر شما یک فرد متاهل هستید در ارتباط با دیگران حدود و مرزهای بسته‌تری در میزان ارتباط‌هایتان باید متصور شوید و حریم و خواسته خود را بشناسید.

سوال ما این بود چگونه این حد و مرز را تعیین کنیم و جواب ما به شما نیز این است اول خواسته‌های خود را تعریف کنید و وجودیت اهداف خود را بشناسید . بدون شک با شناخت بیش‌تر خود و عمل کردن به این مرز‌ها بهتر می‌توانید حدود ارتباط خود را مشخص کنید و آرامش بیش‌تری را برای خود رقم بزنید.

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن