سازمان متعالیکارمندان متعالیمدیران متعالی

مهارت‌های مفیدی که هر مدیری باید آن‌ها را بداند

میزان مهارت مدیران، در ساماندهی به فعالیت‌ها و کارکردهای گروه، بسیار مهم و تعیین کننده است
میزان مهارت مدیران، در ساماندهی به فعالیت‌ها و کارکردهای گروه، بسیار مهم و تعیین کننده است

تعریف مدیر

مهارت مدیران، یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات در زمینه مدیریت است. مدیر یک مجموعه، شخصی است که سکان هدایت گروه، سازمان و یا مجموعه‌ای در دستان او و تصمیمات او می‌چرخد. مهره کلیدی هر گروه، که وظیفه هدایت اعضای یک گروه و دستیابی به هدف سازمان، را بر‌ عهده دارد. با توجه به تعاریف گفته شده و حساسیت بالای این جایگاه، می‌توان نتیجه گرفت که هر مدیری برای مدیریت درست و کارآمد، لازم است بر مهارت‌های مختلف و مهمی تسلط داشته باشد، که البته این موضوع با حوزه کاری و زمینه‌ای که مدیر در آن فعالیت می‌کند ارتباط تنگاتنگ دارد. به بیانی دیگر، دانش و مهارت مدیران لازمه رشد و پیشرفت سازمان است و می‌تواند در جهت‌دهی کلی فعالیت‌های او تاثیر بسزایی داشته باشد.
مهارت مدیران بالاخص در تصمیماتی که درباره فعالیت‌های گروه می‌گیرند، در شناخته شدن بیشتر شرکت یا سازمان و موسسه نقشی کلیدی دارد. در سال ۱۹۷۰، Robert L Katz که در زمینه روانشناسی اجتماعی فعالیت می‌کرد، مهارت مدیران را به سه دسته اصلی مدیریت فنی، انسانی و ادراکی تقسیم کرد. این سه مهارت، در واقع نقشی موثر را ایفا می‌کنند. در حالی که هر سه این دسته‌بندی مهارت مدیران حائز اهمیت هستند، اما مهارت‌های فنی یک مدیر، به عنوان مهارت اساسی و مهم در نظر گرفته شده است. که در این مقاله کوتاه، قصد داریم به شرح آن بپردازیم و انواع آن را ذکر کنیم.

اهمیت مهارت مدیران

همانطور که قبلا اشاره کردیم مهارت مدیران با هم متفاوت است. این که مدیران در چه سمتی قرار دارند و چه کارهایی زیر نظر آن‌هاست. بر اساس نوع کاری که مدیران انجام می‌دهند، می‌توان نوع مهارت و اهمیت آن‌ها را تخمین زد.

 

مدیر به نوعی نقش ناظر را دارد و مسیر دستیابی به هدف، را به کارکنان نشان می‌دهد
مدیر به نوعی نقش ناظر را دارد و مسیر دستیابی به هدف، را به کارکنان نشان می‌دهد

به عنوان مثال مدیری که همیشه با ساخت و ساز سروکار دارد، باید از مهارت‌هایش به طور روزمره استفاده کند و تمام کارکنان باید زیر نظر او و با دانشی که در او وجود دارد، هدایت شوند.
حال این مدیر را با کسی مقایسه کنید که مسئول تدوین پروژه‌ها می‌باشد. مسلما چنین مدیری باید روند مهارت‌های خود را بر اساس زمان‌بندی که در اختیار دارد، تنظیم کند. یعنی اینکه او با توجه به دید کلی که بر پروژه دارد، مهارت‌های خود را بر اساس نیازهای کلی کار و کارکنان به کار می‌گیرد و چنین مدیری می‌تواند چیدمان کلی یک کار را برنامه‌ریزی کند، تا کسانی که زیرمجموعه او قرار می‌گیرند، با برنامه‌های او بتوانند کار را به سرانجامی که مدنظر مدیر می‌باشد، برسانند.
تعدادی از مهارت مدیران به این صورت هستند که هر مدیری در هر حوزه‌ای، باید بر آن‌ها تسلط داشته باشد. به عنوان مثال، اگر به بعضی از صنایع رجوع کنید، با مدیرانی روبرو می‌شوید که یک تعداد از مهارت‌ها را به صورت مشترک دارا می‌باشند و این موضوع، در همه سمت‌ها مشترک است. ما در اینجا به تعدادی از این مهارت مدیران، اشاره‌ای گذرا خواهیم داشت.

مهارت‌‌های کاربردی مدیران

همانطور که از نام آن بر می‌آید، مهارت‌های تخصصی را می‌توان آشنایی با روش‌ها و راهکارهای مخصوص یک رشته و یا یک حوزه کاری دانست. در واقع، این قسمت از مهارت مدیران، به آشنایی و کاربرد تکنیک‌ها و سیستم‌هایی که برای حل مشکلات پروژه در زمینه تکنولوژی، دستگاهی و دیگر ابزارهای این چنینی مربوط می‌شود. اما اینکه چرا این تخصص یکی از مهمترین مهارت مدیران به حساب می‌آید و چرا یک مدیر باید چنین دانشی را داشته باشد را در ادامه مقاله عرض خواهیم کرد. نکته‌ای که باید در اینجا بدان اشاره کرد، این است که مدیر در بالای هرم یک تیم کاری و یا یک گروه شغلی قرار دارد. بنابراین، مهارت‌های تخصصی یک مدیر، موجب می‌شود نسبت به دیگر اعضای گروه، دید وسیع‌تری به فعالیت مورد‌نظر داشته باشد و از این طریق بتواند در هدایت دیگر اعضای گروه نقشی اساسی ایفا کند.

 

رویکرد مدیر، تاثیر گرفته از اهداف و زمینه فعالیت خود او یا سازمانی بزرگتر است.
رویکرد مدیر، تاثیر گرفته از اهداف و زمینه فعالیت خود او یا سازمانی بزرگتر است.

پس قبل از هر چیز باید به وظایف و مسئولیت‌های مخصوص یک مدیر، آگاه باشد. چه بسا ممکن است مهارت مدیران در این زمینه‌ها، تنوع بسیاری را داشته باشد. مدیرانی هستند که با روش‌های مختلفی سعی می‌کنند یک مجموعه را هدایت کنند و این موضوع بیشتر به رویکرد خود شخص مدیر باز می‌گردد. البته هر کسی می‌تواند با توجه به تجربیاتی که در یک زمینه کاری دارد، اعضای گروه را به سودمندی بیشتر و ارائه خدمات بهتر سوق دهد، اما مهارت مدیران جایگاه خود را دارد، چرا که مدیران دقیقا و بطور ویژه برای آن آموزش دیده‌اند.
مهارت‌های عملی، مستلزم داشتن دانشی‌ست که در موسسه‌ها و سازمان‌ها و یا مدارس و دانشگاه‌های گوناگون تدریس می‌شوند و یک مدیر می‌تواند با آموزش و امتحان‌های مختلف، آن‌ها را فرا بگیرد.
از آنجایی که مهارت مدیران در زمینه فنی، شامل مراحلی‌ست که با اقدامات فیزیکی حاصل می‌شود، بنابراین مهارت‌ها می‌توانند بر اساس استانداردهایی که در هر حوزه صنعتی و تولیدی متفاوت است، تغییر کنند. مهارت‌های فنی با رشد ابزارها و در واقع رشد تکنولوژی کارایی مختلفی را به خود می‌گیرند، که یک مدیر باید بتواند با توجه به نیازی که حوزه صنعتی و تولیدی دارد، خود را با چنین ابزارهایی وفق دهد.

انواع دیگر مهارت مدیران

مهارت‌های اداری

مهارت مدیران در زمینه‌های اداری و دفتری، یکی از نقاط شاخص و مثبت هر مدیر به‌حساب خواهد آمد. غیرقابل تصور است، مدیری که با مایکروسافت آفیس آشنا نباشد، و یا نتواند با Adobe یا Google Docs و یا ابزار و یا نرم‌افزارهایی این چنینی که در تمام دفاتر اداری ضروری هستند، کار کند. در واقع اگر این چنین مدیری را ببینید، نمی‌توانید روی او حساب کنید و مسلما دستورات و برنامه‌هایی هم که تنظیم می‌کند، توسط کارکنان و زیردستان و زیرمجموعه او نادیده گرفته خواهد شد.
یک مدیر با استفاده از این ابزار و نرم افزارها، می‌تواند تمام کارهای خود را پیش ببرد. هر چند در دفاتر و اداره‌ها، افراد و کارکنانی هستند که مسئول کار با چنین ابزارهایی باشند. اما همانطور که قبلا اشاره کردیم، یک مدیر با توجه با اینکه باید تمام کارها را زیر نظر داشته باشد،اگر کار با نرم افزار ها را بلد باشد پس اگر خللی در انجام چنین وظایفی توسط کارکنان و یا زیرمجموعه او انجام شود ، توسط خود او قابل تشخیص و مشاهده است و به کمک او برطرف خواهد شد، تا مبادا به صورت ناقص به دیگر امور انتشار پیدا کند.

تسلط مدیر بر مهارت‌های بیشتر، زمینه موفقیت او را سریعتر فراهم می‌کند
تسلط مدیر بر مهارت‌های بیشتر، زمینه موفقیت او را سریعتر فراهم می‌کند

علاوه بر این، مهارت مدیران، بر اساس کاری که انجام میدهند باید شامل آشنایی با نرم افزارهای حسابداری، جمع‌آوری اطلاعات، پلتفرم‌های اینترنتی و موتورهای جستجو و هم چنین ابزارهایی باشد که در قسمت منابع انسانی و برنامه ریزی بکار می‌رود.

دانش کامپیوتر و دیجیتال

البته این موضوع برای همه شغل‌ها مورد نیاز نیست، اما داشتن یک دانش و آگاهی پایه نسبت به بعضی از آنها، می‌تواند بسیار سودمند و مفید باشد. این ابزارها می‌توانند شامل طراحی وب و یا بهینه‌سازی جستجو یا آموزش HTML و یا CSS باشد. این مهارت مدیران می‌تواند قدرت نظارتی و همچنین سرعت مدیریتی آن‌ها را افزایش دهد. برای بعضی از سمت‌های مدیریتی، آشنایی با برنامه‌های مخصوصی مثل نرم‌افزار پزشکی EPIC ، برای مدیرانی که در زمینه سلامت و خدمات پزشکی کار می‌کنند، لازم می‌باشد و البته این مهارت می‌تواند در بین کارکنان دیگر نیز تقسیم شود.

نوشتن فنی

در هر حوزه، صنعت و مهارتی، اصطلاحاتی وجود دارد که هر شخصی در آن شغل باید با آن‌ها آشنایی داشته باشد. مدیرانی که انتقال دهنده چنین اصطلاحاتی هستند، باید قادر باشند که آن‌ها را در نامه‌نگاری‌ها و همچنین نقشه‌هایی که تنظیم می‌کنند، به صورت کلی در نظر بگیرند.

تکنولوژی اطلاعات

تکنولوژی اطلاعات و یا همان IT ، نقشی کلیدی در اجرای برنامه‌های هر شرکتی ایفا می‌کند. مخصوصا امروزه که بیشتر کارها از این طریق اینترنت انجام می‌شود. بنابراین مهارت مدیران در این زمینه تا حد زیادی الزامی است. مدیران باید چنین دانشی را در خود ترقی دهند، حتی اگر کارمندانی در بخش تخصصی آن، در مجموعه خود داشته باشند.

مدیریت پروژه

مهارت مدیران در مدیریت یک پروژه، شامل کنترل تمام عواملی می‌شود که در آن پروژه دخیل می‌باشند. به عنوان مثال، اینکه افراد و کارکنان که در سمت‌های مختلف قرار می‌گیرند، چطور انتخاب شوند و در چه سمتی قرار گیرند، بسیار حائز ‌اهمیت است. مسلما مهارت مدیران در این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا می‌تواند به صورت مستقیم بر روند کار و سرعت رسیدن به اهداف مجموعه کمک شایانی کند.

تحلیل اطلاعات، یکی از مهارت‌های کلیدی در مدیران به حساب می‌آید
تحلیل اطلاعات، یکی از مهارت‌های کلیدی در مدیران به حساب می‌آید

تحلیل و مدیریت اطلاعات

یک مدیر در هر قسمتی از سازمان و مجموعه که باشد، باید قادر باشد اطلاعاتی که بدست می‌آورد را به درستی جمع‌آوری و تحلیل کند، تا بتواند به مدیران بالادستی خود آن‌ها را انتقال دهد. هرگونه خلل و اشتباه در چنین کاری، مسلما می‌تواند ضررهای پایه‌ای گسترده‌ای را بر بنیه کلی شرکت، موسسه و یا سازمان موردنظر وارد کند. مهارت مدیران باید به‌گونه‌ای باشد که در تحلیل اطلاعات جمع‌آوری شده به صورت کاملا حرفه‌ای عمل کنند، تا مدیران بالایی بتوانند سریعتر به اهداف کلی مجموعه دست پیدا کنند.

ارتباطات

شاید این یکی از مهارت‌های فنی مدیریتی محسوب نشود، اما به هر صورت، یکی از مهارت مدیران، در پیشبرد سریع برنامه‌های هر شرکتی است. انتقال دستورالعمل‌ها و همچنین مولفه‌هایی که به صورت تدوین شده در اختیار کارکنان قرار می‌گیرد، تماما توسط مدیر انجام می‌شود، بنابراین هر مدیری باید مهارت انتقال دستورالعمل‌ها را به صورت کلی دارا باشد.

امتیاز شما به این مقاله

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن